Szeroki zakres tematyczny związany z ochroną roślin i nawożeniem, kompetencja prelegentów, atmosfera jaką udaje nam się stworzyć podczas organizowanych spotkań, owocuje bardzo szeroką wymianą uwag, praktycznych spostrzeżeń, ale także lawiną konkretnych pytań ze strony rolników.

Tak było na Żuławach, w Wielkopolsce, jak również podczas ostatniego z nich, zorganizowanego na Podlasiu. Szczególne zainteresowanie uczestników budzi aspekt podniesienia efektywności wykorzystania stosowanych środków ochrony roślin i nawozów. Pytano o możliwość mieszania nawozów z konkretnymi preparatami, okresy krytycznego zapotrzebowania na składniki pokarmowe u poszczególnych gatunków, możliwość wyeliminowania nawożenia mineralnego P i K gnojowicą. Zainteresowanie budziły kondycjonery wody w tym możliwość dodawania do glifosatu siarczanu amonu, warunki jakie uzasadniają stosowanie środków ochrony roślin w obniżonych dawkach.

Już wkrótce kolejna szansa na zadanie swojego pytanie. 20 lutego odwiedzimy ODR w Poświętnem k/Płońska na Mazowszu. Tydzień później, 28 lutego, zawitamy do Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.