Tegoroczny piknik na terenach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przyciągnął rzesze zwiedzających.
Parada Kawalerii Wojska Polskiego, tresura psów policyjnych, adopcja zwierząt ze schroniska, pokaz kotów i myszy rasowych, pszczoły, karaczany, żaby i jadowite pająki oraz wiele innych atrakcji można było oglądać osobiście.
Podczas festynu można było kupić rośliny ozdobne; dowiedzieć się, jak dbać o rośliny i zwierzęta domowe, jak się zdrowo odżywiać, jak zostać właścicielem lasu, czy należy obawiać się roślin transgenicznych i zobaczyć je na miejscu, co sadzić na balkonie, jak konserwować meble, a nawet jak inwestować na giełdzie.
Dodatkowo można było zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Strzeleckiej Ochotniczej Formacji Ratowniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Szczególnie zainteresowani zwierzętami i ich leczeniem będą mogli zwiedzić Klinikę Małych Zwierząt i Klinikę Koni. Kolejną atrakcją majówki na terenie kampusu SGGW był pokaz sportowy z udziałem medalistów Mistrzostw Świata w Kickboxingu i pokaz sztuki walki Kung – Fu.
W czasie wszystkich tych atrakcji przygotowanych przez organizatorów przyszli studenci mogli się szczegółowo zapoznać z informacjami o rekrutacji na poszczególne wydziały tej najstarszej w kraju uczelni rolniczej.

Źródło: famer.pl