Jak zapewniają organizatorzy w większości będą wykonane przez rolników i ogrodników, którzy mają za sobą kilkuletnie doświadczenia. Wystąpią również przedstawiciele nauki.

Jak podkreśla Stanisław Kolbusz ze Stowarzyszenia Ekosystem konferencja powinna udzielić informacji na kilka zasadniczych kwestii, a mianowicie, jak: zwiększyć efektywność gospodarowania, ograniczyć występowanie chorób i szkodników, wyeliminować emisje odorów z budynków gospodarczych ,poprawić dobrostan stada, eliminować pleśnie i zagrożenie epidemiologiczne po powodziach i podtopieniach oraz uzyskiwać zdrowe płody i korzystać z probiotyków.

- Mając na uwadze wcześniej organizowane konferencje dotyczące działania pożytecznych mikroorganizmów i ogromne zainteresowanie uczestników, mamy nadzieję, że przekazane na konferencji informacje będą zaczynem niosącym praktyczną wiedzę o niezbędnych zmianach w agrotechnice i hodowli dla dobra rolników, konsumentów i środowiska – dodaje Sławomir Gacka reprezentujący Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo – Natury.

Źródło: farmer.pl