Mr Fruitness_Mini-Card_2.JPG

Autor: Archiwum

Wraz z nadejściem gorących letnich miesięcy rozpoczyna się pierwszy sezon drugiej fazy programu „Fruitness enjoy it!”, który prowadzony jest wspólnie przez Unię Europejską, centrum CSO oraz Włochy. Po wielkim sukcesie w ciągu pierwszych trzech lat program uzyskał dofinansowanie w wysokości 3,5 miliona euro do 2012 r. Celem inicjatywy skierowanej do dzieci i młodzieży w Austrii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii jest propagowanie spożycia owoców oraz okiełznanie coraz bardziej powszechnego problemu, jakim jest otyłość dziecięca, przy pomocy języka gier i zabaw z wykorzystaniem superbohatera i jego sprzymierzeńców: Mistera Fruitness oraz jego zespołu Fruit Team, w skład którego wchodzą brzoskwinie, nektarynki, gruszki, kiwi oraz, od niedawna, śliwki.

Z okazji swojego powrotu Mr Fruitness zaproponuje ciekawe nowości dla punktów sprzedaży uczestniczących w letnim programie promocji: począwszy od czerwca podczas sklepowych promocji brzoskwiń i nektarynek stoiska owocowo-warzywne zakwitną kolorami najnowszych plakatów „Dobry owoc, zdrowa energia”, które przedstawiają członków zespołu Fruit Team uprawiających różne dyscypliny sportu. Nowa kampania „Fruitness enjoy it!” propaguje różne dyscypliny sporty jako podstawowe składniki zdrowego i zrównoważonego trybu życia. Owoce-sprzymierzeńcy Mistera Fruitness uprawiają dużo sportu, ponieważ ruch i zdrowa, bogata w owoce dieta to główne składniki dobrego samopoczucia.

W punktach sprzedaży uczestniczących w promocji „Fruitness” rozprowadzane będą wśród dzieci najnowsze edukacyjne mini-karty do gry, będące doskonałym sposobem nauki przez zabawę. Brzoskwinie i nektarynki, śliwki, gruszki i kiwi zastępują klasyczne kolory w kartach: karo, trefle, piki i kiery. Dzięki nim dzieci mogą nauczyć się grać w tradycyjne gry, a jednocześnie poznać wartości odżywcze tych cennych produktów spożywczych.

Lecz nowości jest jeszcze więcej: Mr Fruitness zaskoczy nas wieloma ciekawymi gadżetami i inicjatywami, które nam przedstawi w ciągu najbliższych trzech lat naszych wspólnych przygód.

Źródło: farmer.pl