Dokładnie o miesiąc został przedłużony nakaz zamknięcia placówek oświatowych w naszym kraju z uwagi na epidemię koronawirusa.

- Szkoły, żłobki i przedszkola pozostają zamknięte do 24 maja – poinformował dziś na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, minister edukacji. W jego ocenie, "obecne warunki nie pozwalają" na odwieszenie działalności wspomnianych placówek.

Minister edukacji zabrał również głos ws. matur 2020. Egzaminy dojrzałości mają być od 8 czerwca, z kolei od 16 czerwca rusza egzamin ósmoklasisty.

- Matury mają się rozpocząć 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potem w kolejnych dniach będą egzaminy z kolejnych przedmiotów, do końcówki czerwca - tłumaczył na konferencji Piontkowski. - W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne - dodał.

Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych. Zmiany dotyczą również placówek szkolnictwa wyższego, których działalność także zostanie ograniczona do 24 maja.