Zgodnie z planami władz Radomia Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej ma być wygaszany. Oznacza to, że w tym roku nie będzie prowadzony już nabór do tej placówki, a do końca 2014 r. zakończą naukę w szkole jej dotychczasowi uczniowie.

Uczniowie nie zgadzają się jednak na takie rozwiązanie. Na sali gimnastycznej zebrało się około 150 osób. W ramach protestu młodzież spędziła noc w szkole. "Chcemy w ten sposób wyrazić nasz sprzeciw przeciwko planom władz miasta. Protest trwał do 6 rano we wtorek. Potem uczniowie udali się na lekcję. Opiekę nad protestującymi sprawowali nauczyciele. Jak zapewniła jedna z nauczycielek Ewa Stupnicka - warunkiem przystąpienia do akcji protestacyjnej była pisemna zgoda rodziców.

Budzące kontrowersje plany likwidacji szkoły rolniczej w Radomiu i połączenia dwóch miejscowych liceów z gimnazjami były głównym tematem poniedziałkowej sesji rady miejskiej. Pojawili się na niej także rodzice, uczniowie i nauczyciele z tych szkół. Starali się przekonać radnych, by odrzucili propozycje prezydenta miasta.