Już po raz siódmy Farmer wyruszył na trasę szlakiem zamków i pałaców rozsianych po całym kraju, by w historycznych miejscach wybiegać w przyszłość rolnictwa. Jak zwykle w programie konferencji znalazły się zagadnienia z różnych dziedzin rolniczej działalności. Jak zwykle też omawiali je prawdziwi fachowcy – zarówno naukowcy z polskich instytutów i uczelni rolniczych, jak i eksperci z firm operujących w branży rolniczej. Jak zwykle nie zawiedli nas również rolnicy, którzy szczelnie wypełnili audytorium w dawnej krzyżackiej twierdzy nad Wisłą.

Tradycyjnie też w poruszanej na konferencjach tematyce skupiamy się nie na teorii, lecz praktyce. W tegorocznym programie znalazły się więc wykłady i prezentacje, które przynieść mogą rolnikom odpowiedzi na kluczowe pytania i porady, odnoszące się do dylematów dnia codziennego w każdym gospodarstwie: jak skutecznie zabiegać o dostępne środki z funduszy PROW, jak i na jakich zasadach zdobywać kredyt bankowy, by nie znaleźć się w tarapatach, jak właściwie zarządzać gospodarstwem i liczyć pieniądze, jak zadbać o swoje uprawy, by dały satysfakcjonujący plon, mimo kaprysów pogody, jak uniknąć kosztownych wydatków na remonty maszyn?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania można szukać w prelekcjach na konferencjach Farmera, oraz w rozmowach z zaproszonymi gośćmi w kuluarach spotkań. Jutro taką szansę będą mieli rolnicy, którzy wybiorą się do Pyrzyc, a 13 lutego spotykamy się w Sitańcu koło Zamościa, w woj. lubelskim. Udział w konferencjach jest oczywiście bezpłatny.