Już po raz drugi redakcja „Farmera” nagrodziła firmy za ciekawe, innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju rolnictwa, a przede wszystkim ułatwiają pracę samym rolnikom. 

W tym roku po raz pierwszy podczas gali rozdane zostały również nagrody za „Innowacyjny produkt ogrodniczy 2016” przyznane przez redakcję portalu sadyogrody.pl.

Celem przyznawania nagród innowacyjnym produktom jest podkreślenie ich ważnej roli w rozwoju rolnictwa. Innowacje nie tylko przyczyniają się do wzrostu wydajności produkcji, ale przede wszystkim pozwalają uczynić codzienność rolnika lżejszą, pomagają optymalizować koszty, poprawiać komfort pracy, ułatwiać zarządzanie gospodarstwem czy obrót płodami rolnymi. Cieszymy się, że wśród laureatów znalazły się również firmy polskie, które śledząc światowe trendy, proponują innowacyjne rozwiązania dopasowane jednocześnie do potrzeb polskich rolników.

W gali wzięło udział ponad 250 osób, przedstawicieli firm związanych z branżą rolniczą, naukowców, ekspertów, przedstawicieli związków branżowych oraz innych osób związanych z rolnictwem.

Tak jak w roku ubiegłym wyboru najlepszych produktów spośród wszystkich zgłoszonych na „Innowacyjny produkt rolniczy 2016” dokonało jury konkursu oraz czytelnicy portalu farmer.pl w głosowaniu internetowym. Nagrody przyznaliśmy w 8 kategoriach. W tegorocznej edycji postanowiliśmy utworzyć nową: finanse i ubezpieczenia, gdyż są to zagadnienia nierozerwalnie związane z rolnictwem, mające kluczowy wpływ na jego rentowność.

Wyróżnienia za „Innowacyjny produkt ogrodniczy 2016” zostały przyznane w 3 kategoriach: nawozy, środki ochrony roślin, maszyny sadownicze/ogrodnicze. W każdej kategorii poza nagrodą jury przyznane zostały nagrody internautów – czytelników serwisu sadyogrody.pl.

Nagrodzne produkty:

Nawozy:

Wybór jury: Fosfi Activ NPK 7-29-20
Głosowanie internautów: Super N 46

Środki ochrony roślin i materiał hodowlany:

Wybór jury: Corum 502,4 SL
Głosowanie internautów: Porter 250 EC

Pasze i dodatki paszowe:

Wybór jury: 14445 Brojler CTM
Głosowanie internautów: EXTRA-PHYLL

Budynki inwentarskie i ich wyposażenie:

Wybór jury: SILVECO
Głosowanie internautów: LUBISAN® EXTRA DRY

Ciągniki rolnicze:

Wybór jury: Valtra serii N czwartej generacji Wybór jury: Case IH Luxxum Głosowanie internautów: Deutz-Fahr 6215 RCshift

Pozostałe maszyny rolnicze (kombajny, pługi, siewniki itp.):

Wybór jury: Sieczkarnia samobieżna New Holland FR Forage Cruiser
Wybór jury: Kombajn zbożowy T670i
Wybór jury: Przyczepa wielozadaniowa Claas Cargos
Głosowanie internautów: Agregaty do uprawy pasowej Czajkowski ST

Programy i urządzenia wspomagające prowadzenie gospodarstwa rolnego(urządzenia rolnictwa precyzyjnego, programy komputerowe wspomagające zarządzanie gospodarstwem itp.):

Wybór jury: Platforma zawodowa farm-in.com
Głosowanie internautów: Aplikacja mobilna WirtualnyZootechnik Farm Manager

Finanse i ubezpieczenia:

Wybór jury: Karta rolnika AGRO wraz z programem RABAT AGRO SGB
Głosowanie internautów: Finansowanie Precyzyjnego Rolnictwa CNHI Capital

Laureatom serdecznie gratulujemy oraz mamy nadzieję, że wyróżnienia te będą motywacją do dalszej intensywnej pracy na rzecz innowacyjnych technologii oraz rozwiązań przekładających się na zysk i sukces polskich gospodarstw. Zapraszamy już za rok!