- Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o informowanie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wszelkich sygnałach dotyczących zapotrzebowania krajów Państwa akredytacji na artykuły rolno-spożywcze, które mogłyby zaowocować możliwościami eksportowymi dla polskich producentów – zaapelował Minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Informacje te będą zamieszczane w na stronie internetowej MRiRW w uruchomionej ostatnio zakładce: Możliwości eksportowe.

Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił, że będzie to wsparcie działań, które podejmuje ministerstwo w poszukiwaniu szans eksportowych dla polskich producentów branży rolno-spożywczej.

-  Uruchamiamy wszelkie możliwe kanały i podejmujemy działania, które mogą przyczynić się do zapewnienia polskim producentom żywności zbytu także poza granicami kraju – zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski.

Potencja eksportowy Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Jak podało MRiRW, w chwili obecnej (31.03) jest możliwe natychmiastowe zamówienie do 100 ton mięsa z certyfikatem halal (kurczak, wołowina, baranina) z dowozem lotniczym zorganizowanym przez stronę  do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zainteresowani polscy producenci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie podjęciem współpracy bezpośrednio do Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dubaju (michal.bakula@paih.gov.pl).

Singapur poszukuje świeżych, mrożonych i suchych produktów

Singapur pilnie poszukuje dodatkowych źródeł dostaw produktów rolno-spożywczych, w tym przede wszystkim produktów świeżych (dla wypełnienia luki w produktach importowanych z Australii) czyli nabiał (mleko, jogurty, sery, masło, śmietana) oraz warzywa (np. brokuły, papryka, sałaty). Singapur potrzebuje także produktów mrożonych takich jak: warzywa mrożone, gotowe dania mrożone (np. pizza), owoce morza. 

Jak podaj MRiRW zainteresowani polscy producenci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie podjęciem współpracy bezpośrednio do Ambasady RP w Singapurze (joanna.dopierala-konkolowicz@msz.gov.pl) lub Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Singapurze (magdalena.smolak@paih.gov.pl).