W 2007 r. "Mińsk-Kryształ" dostarczy do Polski 500 tys. butelek wódki "Chlebne wino". Dostawy tego produktu na polski rynek rozpoczęto w 2006 r.

Władimir Awdewicz, wiceszef białoruskiej firmy poinformował również, że przedsiębiorstwo podpisało umowę na dostawę do Niemiec i USA 1 mln butelek wódki "Las Vegas" do końca br. Niemiecki partner przedsiębiorstwa zarejestrował znak towarowy białoruskiej wódki w Europie i USA i już zainwestował w jego promocję ponad 3 mln USD. Wódka "Las Vegas" jest produkowana w butelkach o pojemności od 0,05 do 1 l.

"Mińsk Kryształ" jest jednym z największych producentów wódek i likierów w Białorusi. Asortyment produkcji obejmuje ponad 100 rodzajów wódek. Produkcja jest sprzedawana w rozmaitych naczyniach: zarówno w zwykłych butelkach, jak np. manierkach - o pojemności od 0,1 l do 3 l. Dla wyrobu wódki i likierów wykorzystuje się spirytus rektyfikowany własnej produkcji "Luks" i "Krysztal super luks".

Produkcja firmy "Mińsk Kryształ" uzyskała certyfikat, zgodny z normą ISO-9001 oraz ISO-14001. W przedsiębiorstwie został wprowadzony system jakości artykułów spożywczych, który jest oparty o zasady Analizy Ryzyka i Kontroli Punktów Krytycznych (ang. HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point). Obejmuje on proces produkcji, przechowania i hurtowej sprzedaży spirytusu, wódek i likierów.

"Mińsk Kryształ" został utworzony na bazie firmy, która powstała w 1893 r. Należy on do koncernu "Biełgospiszczeprom", w skład którego wchodzi siedem przedsiębiorstw: oprócz głównego zakładu, są w nim trzy wytwórnie spirytusu, dwa zakłady skrobiowe i jedno przedsiębiorstwo rolnicze.

Źródło: Agrobel.by