- Nasz areał powiększył się do 9,2 tys. hektarów ponieważ przejęliśmy w listopadzie stadninę koni "Gładyszów" - mówi Mariusz Sikora, prezes Kombinatu Rolnego Kietrz.

Transakcja dokonała się bezgotówkowo poprzez wymianę akcji spółek, ponieważ stadnina "Gładyszów" także należy do ANR. Jest to jedyny właściciel stada zachowawczego koni huculskich, posiada najlepsze stado tej rasy w Europie, obecnie liczy ono 315 koni. Połączenie "Gładyszowa" z Kombinatem Kietrz ma zapewnić stadninie przetrwanie.

Nowe tereny - 700 hektarów mieszczą się na pograniczu województw małopolskiego i podkarpackiego, w gminie Uście Gorlickie.
- Są to tereny ekologiczne i zamierzamy utrzymać taki charakter gospodarstwa choć oczywiście mamy też plany inwestycyjne - dodaje Marek Sikora.

Kombinat Rolny Kietrz przeznacza rocznie na inwestycje ok. 20 mln zł. W tym roku wybudowano nowy kompleks magazynowy i zmodernizowano suszarnię w Rogoźnie. - Powstała nowa, ekologiczna suszarnia opalana gazem ziemnym, podprowadziliśmy do niej własny gazociąg - wyjaśnia Mariusz Sikora. 

Prezes Kombinatu przyznaje, że spółka od dawna rozważa budowę biogazowni, ale podkreśla, że w obecnej chwili nie jest to projekt opłacalny.

Kombinat Rolny Kietrz wybudował w tym roku dwa nowe silosy, każdy na 5 tys. ton zboża i tym samym jego baza magazynowa zwiększyła się do 70 tys. ton. Kombinat przechowuje nie tylko własne zboże ale także skupuje je od okolicznych rolników.