W tegorocznych targach organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, weźmie udział około 500 wystawców. Będą to producenci maszyn i urządzeń, środków do produkcji roślinnej i hodowli zwierząt, firm przetwórczych oraz finansowych i doradczych.

Wystawa maszyn


Autor: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Opis: Wystawa maszyn rolniczych


Najliczniej reprezentowaną grupą wystawców będą hodowcy, którzy przywiozą ze sobą 519 najdorodniejszych zwierząt. Właściciele super championów zostaną potem uhonorowani prestiżowymi statuetkami WIGOR.

Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Autor: PODR w Szepietowie

Opis: Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Autor: PODR w Szepietowie

Opis: Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie,na zdjęciu alpaka


Wystawa w Szepietowie to jednak nie tylko pokazy zwierząt i maszyn, ale też Dni Doradztwa Rolniczego, podczas których na polu doświadczalnym prowadzonym przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego rolnicy będą mogli porównać efekty prób z różnymi odmianami zbóż. Ciekawostką będą również poletka demonstracyjne z lnianką i orkiszem, które to rośliny odznaczają się właściwościami dietetyczno – leczniczymi i możliwościami uprawy w warunkach ekstensywnych. Być może zainspiruje to wielu producentów rolnych do założenia nietypowej uprawy. Podczas prowadzonych w sali konferencyjnej wykładów, zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej na temat wpływu składników mineralnych na zdrowie krów i jakość mleka, czy też profilaktyki stanów zapalnych wymion.

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających oraz biorących udział w targach dodatkowe atrakcje kulturalne jak na przykład wystawa akwarel Stanisława Borzechowskiego. Wielu zainteresuje z pewnością degustacja potraw pod inspirującym hasłem „Baranina na zdrowie” oraz koncerty lokalnych gwiazd: Laskowianek, Koplanianek i Klekociuków.

Szepietów
23 – 24 czerwca 2007

Źródło: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego