Przekaz wiedzy i rekreacja – te cele towarzyszyły twórcom przedsięwzięcia, Andrzejowi Myślińskiemu i jego żonie.

Doceniony przez jury konkursu „Sposób na sukces” Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park Sarbsk związany jest tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza. Park usytuowany jest na działce o powierzchni 5ha, otoczonej lasem, położonej w odległości 10 km od miejscowości Łeba. Na odwiedzających park czeka wiele atrakcji: Muzeum Marynistyczne, Park Latarni Morskich Wybrzeża Polskiego, Fokarium, Oceanarium Prehistoryczne 3D, park makiet zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Można tu obejrzeć fokę szarą i kotiki południowoamerykańskie.

Właściciele zapowiadają dalszy rozwój: w przyszłym roku powstanie Centrum Edukacji Morskiej, pozwalające nabywać wiedzę przy pomocy nowoczesnych form przekazu.

 - Dzięki edukacji prowadzonej w Sea Parku wiele osób uzyskuje wiedzę w sposób przyjemny – uważa Andrzej Myśliński. – Park jest miejscem, gdzie odwiedzający nie tylko świetnie się bawią, ale wynoszą z tej zabawy wiele nauki.

Przedsięwzięcie sfinansowano w 40 proc. z wkładu własnego, kolejne 40 proc. pochodziło z kredytów bankowych, a 20 proc. to dotacje UE, uzyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej „Pradolina Łeby” i ARiMR.

Projekt jest innowacyjny, ze względu na duże zainteresowanie obiektem właściciel planuje budowę parków w innych miejscowościach w kraju.

Zatrudnienie w firmie na czas nieokreślony znalazło 12 osób, 24 osoby pracują na umowę zlecenie.

Atrakcje parku przyciągają turystów.

- Urząd Gminy w Wicku współpracuje z Parkiem Rekreacyjno-Edukacyjnym Sea Park w Sarbsku od początku jego działania na wielu płaszczyznach – potwierdza sekretarz gminy Agnieszka Wolańska. – Dzięki powstaniu tak dużej inwestycji wielu okolicznych mieszkańców naszej gminy otrzymało pracę, lokalna społeczność zyskała nowy obiekt rekreacyjno-turystyczny, dzięki któremu do małej miejscowości, jaką jest Sarbsk, napływa coraz większa ilość turystów zatrzymująca się na dłużej w okolicznych gospodarstwach agroturystycznych oraz domkach letniskowych. Lokalne władze również dużo zyskały dzięki tej inwestycji – możemy chwalić się tak niecodziennym przedsięwzięciem, którego zazdrości nam niejedna gmina.