Pierwszym klientem sklepu był marszałek woj. podkarpackiego Mirosław Karapyta, który kupił ser kozi. Podczas uroczystego otwarcia powiedział, że budynek urzędu jest znakomitym miejscem do promocji podkarpackiej żywności, gdyż budynek odwiedza bardzo wiele osób. - Dzisiaj np. gościliśmy delegację z Pomorza - dodał.

W sklepie można kupić m.in. wędliny, nabiał, surówki oraz oleje. Wszystkie produkty pochodzą z Podkarpacia i są przyrządzane zgodnie z wielowiekową tradycją.

Sklep prowadzi fundacja Contigo, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych; prowadzi m.in. Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie wytwarzane są m.in. gołąbki czy pierogi z kaszą, które także są oferowane w sklepie. Sprzedawcami są podopieczni fundacji - osoby niepełnosprawne.

Samorząd województwa prowadzi rozmowy z właścicielami galerii handlowych w Rzeszowie, w których powstałyby kolejne sklepy z tradycyjną żywnością.

Na liście potraw tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi znajduje się ponad sto pozycji z Podkarpacia. Pod tym względem województwo zajmuje trzecie miejsce w kraju.