Jak mówią organizatorzy, ich pomysł na sukces wziął się z niczego – czyli z rumianku.

W Podedwórzu było go dosyć. Uprawia się tu rumianek na skalę przemysłową.  W 2001 roku powstało „Stowarzyszenie na rzecz aktywizacji  mieszkańców Polesia Lubelskiego”, które rok później przejęło budynek po szkole podstawowej w Hołownie. Budynek wyremontowano i urządzono w nim Ośrodek Edukacji Regionalnej. Przygotował on ścieżkę dydaktyczną „Edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie”, co pozwoliło przyjmować zorganizowane grupy szkolne, które pod okiem instruktora tkały płótno, piekły chleb, poznawały dawne zajęcia i prace gospodarskie. W 2005 roku ośrodek otrzymał nagrodę „Perełki Lubelszczyzny”. Od tego roku Stowarzyszenie organizuje też Święto Krainy Rumianku.

Obecnie stowarzyszenie dysponuje bazą dla 45 osób, herbaciarnią ziołową, altaną do zajęć na powietrzu oraz stodołą krytą strzechą, w której oferuje takie atrakcje, jak spanie na sianie, fitness, zajęcia integracyjne, tańce i biesiady. Do dyspozycji gości jest też biblioteka z kominkiem, sala konferencyjna ze sprzętem multimedialnym.

W oparciu o lokalne tradycje stworzono ośrodek odnowy biologicznej, składający się z gabinetu masażu i sauny syberyjskiej opalanej drewnem. Gabinety umieszczono w adaptowanych stuletnich spichlerzach, obiekt ogrodzono drewnianym płotem. Tuż za furtką napotyka się prysznice, ścieżkę do refleksoterapii oraz wiklinową kawiarenkę.

O ile dotąd miejscowość stanowiła atrakcję dla najbliższego regionu, teraz przybywają goście z Lubelszczyzny a nawet całej Polski.  Stowarzyszenie na zorganizowanie SPA przeznaczyło środki pozyskane z działalności gospodarczej. Otrzymało też z Fundacji Wspomagania Wsi 150 tys. nieoprocentowanej pożyczki i środki z UE. Obecnie zatrudnia 8 osób.