Firmę Centrum Szkolenia Wielozawodowego „Automix”  Wiesław Barański założył w 1996 r. w Sudole niedaleko Jędrzejowa (woj. świętokrzyskie). Na gruntach należących do właściciela został zbudowany plac manewrowy do nauki jazdy, stacja kontroli pojazdów oraz garaże dla maszyn.

Obecnie zatrudnionych jest tu 40 osób, które prowadzą kursy dokształcające dla kierowców zawodowych, operatorów koparko-ładowarek, zagęszczarek i ubijarek. Ostatnio ośrodek otrzymał zgodę na przeprowadzanie egzaminów państwowych na instruktorów nauki jazdy.

W konkursie „Sposób na sukces” doceniono ostatnie zmiany w firmie: budowę płyty poślizgowej i budynku hotelarsko-szkoleniowego z przeznaczeniem pod organizację stacjonarnych kursów prawa jazdy wszystkich kategorii. Płyta służy do ćwiczeń symulacyjnych naturalnych sytuacji drogowych: awaryjnego hamowania na zakręcie, nagłej zmiany pasa ruchu, awaryjnego omijania przeszkody, slalomu. W budynku odbywać się będą szkolenia kursantów, instruktorów nauki jazdy i operatorów.

Chociaż w pobliżu jest kilkadziesiąt firm świadczących podobne usługi, to żadna z nich nie posiada płyty antypoślizgowej – najbliższa jest w Warszawie, czyli w odległości 220 km. Teraz szkolenia będzie można odbywać bez organizowania wyjazdów. Takie szkolenia to unijny wymóg dla ośrodka doskonalenia techniki jazdy.

Nowe inwestycje to zatrudnienie dla kolejnych 10 osób.