Jaką Markę ma małopolska agroturystyka ?To pytanie pojawić się może w trakcie zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej. W sobotę, tj. 24 kwietnia (od 10.00 do 18.00) i w niedzielę, tj. 25 kwietnia(od 09.00 do 15.30) w holu budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 46 oraz w klubie akademickim ARKA, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 50 odbywać się będzie XIII już edycja tego wydarzenia połączona z konferencją pt. „ Znaczenie markowego produktu turystyki wiejskiej w rozwoju lokalnych środowisk”.

Tegoroczna Giełda organizowana jest przy współudziale: Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Małopolskiego Stowarzyszenia Doradztwa Rolniczego, Małopolską Izbę Rolniczą, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego O/Kraków, Stowarzyszenia Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego.

Głównym celem organizacji Giełdy jest promocja turystyki wiejskiej oraz przedstawienie atrakcyjnej oferty wypoczynku.Podczas Giełdy odbywać się będzie szereg imprez towarzyszących, takich jak seminaria, wykłady, kiermasze - w tym kiermasz ogrodniczy i pokazy florystyczne pracowników i studentów UR, wystawy rękodzieła, występy zespołów folklorystycznych, prezentacje gospodarstw z Małopolski i innych regionów Polski, degustacje potraw regionalnych oraz konkursy i zabawy dla dzieci, wystawa zwierząt gospodarskich. 24 kwietnia w godz. 11.00-13.30 w auli Centrum Kongresowego UR przy al. 29 Listopada 46 odbędzie się także konferencja poświęcona tematyce agroturystycznej. Na konferencji wystąpią również goście z zagranicy. Swoimi doświadczeniami na polu agroturystycznym podzielą się z nami Węgrowie; o kierunkach rozwoju tejże dziedziny opowiedzą goście ze Słowacji, zaś reprezentanci z Francji wyjaśnią pojęcie tzw. fermy pedagogicznej.

Źródło: farmer.pl