Polska Organizacja Turystyczna organizuje kolejną, piątą edycję akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Tej jesieni taki weekend został zaplanowany 5-7 października.

- Zachęcamy do zgłaszania obiektów agroturystycznych, gastronomicznych i rozmaitych atrakcji funkcjonujących na obszarach wiejskich - powiedział Romanowski. Przypomniał, że niedawno rozstrzygnięto konkurs na najlepsze placówki agroturystyczne, a "weekend za pół ceny" jest okazją do kolejnej promocji turystyki wiejskiej. Dodał, że rozwój turystyki stanowi szanse rozwoju dla indywidualnych gospodarstw oraz społeczności lokalnych.

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny, to ogólnopolska akcja promocyjna, która z roku na rok zyskuje na popularności. Chcąc w niej uczestniczyć przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści - korzystają z nich w obniżonych cenach. W ramach współpracy uczestnicy oferują zniżki na produkty i usługi turystyczne świadczone w ramach swojej działalności. Zaś informacja o nich jest zamieszczana na stronie poświęconej wydarzeniu.

Dla wielu mniejszych miejscowości gmin czy wsi to wyjątkowa okazja do promocji swoich atrakcji, tym bardziej, że przynosi ona korzyści, bo akcja odbywa się poza głównym sezonem turystycznym.

Na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki można zapoznać się z podsumowaniem ubiegłorocznej jesiennej akcji "weekend za pół ceny". Wzięło w niej udział

ponad 550 przedsiębiorców, a 110 000 turystów skorzystało z oferty. Prawie 90 proc. partnerów wyraziło chęć ponownego udziału. W ocenie tego resortu ok. 8 mln zł zostało w kieszeniach Polaków, jednocześnie tyle samo zarobili przedsiębiorcy w tzw. sezonie niskim.

Zainteresowani akcją powinni do 26 sierpnia 2018 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.polskazobaczwiecej.pl/formularz-dodawania-obiektow.