W efekcie tradycyjne  rolnictwo  będzie  powoli  i  systematycznie niszczone do momentu,   kiedy  wszystkie  uprawy będą nieodwracalnie skażone przez organizmy   genetycznie  modyfikowane.  Należy  bowiem  pamiętać,  że współistnienie  upraw GMO i upraw całkowicie wolnych od GMO nie jest możliwe.

Największy   problem   z   wprowadzeniem  nowej  ustawy  o nasiennictwie   to  treść  merytoryczna  ustawy  korzystna dla rozwoju upraw  GMO.   Limity  dotyczące  wprowadzania  nasion  tradycyjnych  i regionalnych   opisane  w  nowej  ustawie  niweczą wieloletnie badania polskich  naukowców i rolników. Prowadzą do katastrofalnego w skutkach zniszczenia naszej polskiej, konkurencyjnej i docenianej na światowym rynku  polskiej  żywności.  Wart  skrytykowania jest również zupełny brak   dialogu  i  konsultacji  w tej sprawie ze społeczeństwem oraz próba  „załatwienie sprawy po cichu”.

Bardzo  istotny  i ważny podkreślenia jest także informacja, dotycząca unieważnienia   decyzji  Komisji Europejskiej, która zabraniała Polsce wprowadzenie   zakazu  upraw  GMO. Dzięki temu Polacy mogą zdecydować, czy  chcą aby nasz kraj był strefą wolną od GMO. Dlatego tak istotna i potrzebna   do  podjęcia  wspólnej  decyzji  jest  dyskusja  na  temat wprowadzenie   bądź  zakazania upraw GMO. Rozmowy powinny odbyć się na forum   całego  społeczeństwa.  Włączając  do debaty nie tylko wielkie firmy    promujące   GMO   i  naciskające  na  polityków  ale  również instytucje,   fundacje  i ludzi mocno zaangażowanych w promocje Polski wolnej   od  GMO,  Polski która wykorzysta swoje doskonałe warunki dla rozwoju   Rolnictwa  Ekologicznego. 

Na podstawie docierających do nas opinii    możemy  stwierdzić,  że  większość  Polaków  jest  przeciwna wprowadzeniu   upraw  genetycznie  modyfikowanych,  które  prowadzą do nieodwracalnych szkód w naszym eko-systemie.

Według naszej opinii z perspektywy ponad 20 letnich obserwacji rozwoju branży   ekologicznej w Polsce. Widzimy, że rynek żywności bio wkracza
w   Polsce  na  nowe  tory. Polacy co raz częściej doceniają  produkty uprawiane    w  zgodzie  z  zasadami  rolnictwa  ekologicznego.  Rynek ekologiczny   rok  rocznie  szacuje  stały  wzrost,  przybywa  zarówno rolników,   producentów, sklepów jak i konsumentów. Naszym zadaniem to właśnie   ta  droga jest właściwą drogą rozwoju tradycyjnego polskiego rolnictwa,  rolnictwa wolnego od GMO, czytamy w komunikacie Biofuturo.