To bardzo proste. Trzeba wejść na stronę:  https://www.surveymonkey.com/r/XTZBQYQ
najechać na kafelek z "Anielskimi Ogrodami", zaznaczyć kropeczkę przy projekcie „Anielskie Ogrody” (na górze, po lewej), przewinąć się na dół strony i potwierdzić swój wybór naciskając czarny przycisk „Done” wyświetlający się na dole strony.

Głosowanie dla internautów trwa do północy 24 marca.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu RIA 2021 odbędzie się podczas „Tygodnia wizji obszarów wiejskich (Rural Vision Week) – wyobraźmy sobie przyszłość obszarów wiejskich”. Warto zagłosować na ten wspaniały projekt z Polski!

Anielskie Ogrody 2009-2020
Anielskie Ogrody 2009-2020

"Anielskie Ogrody" to certyfikowane gospodarstwo ekologiczne. Kamila i Bogdan Kasperscy założyli je w Budachowie, gmina Bytnica, woj. lubuskie. 

- W przydomowym ogrodzie i na polach uprawiam zdrowe jedzenie. Tworzę własne rozwiązania, szczególnie w zakresie uprawy na słabej ziemi. Stosuję techniki oparte na bioróżnorodności i elementach permakultury: rabaty wyniesione, wały permakulturowe, uprawę w balotach, różne rodzaje ściółkowania i naturalnego nawożenia - mówi o sobie eko-gospodyni.

Anielskie Ogrody, Kamila i Bogdan Kasperscy, fot. FB
Anielskie Ogrody, Kamila i Bogdan Kasperscy, fot. FB

- Z wykształcenia jestem plastyczką i specjalistką w zakresie dziennikarstwa, marketingu, reklamy i public relations. Wykorzystuję swoje doświadczenie i umiejętności tworząc materiały edukacyjne o ekologicznym ogrodnictwie oraz sezonowej kuchni połączonej z ogrodem. Piszę artykuły i scenariusze filmowe o tematyce ekologicznej. Jestem ambasadorką Akademii Anielskich Ogrodów. Inspiruję do życia blisko natury. Jako eko-gospodyni zachęcam do prowadzenia domu i ogrodu. Pokazuję jak wyżywić własną rodzinę w przydomowym ogrodzie - dodaje.

Anielskie Ogrody, Kamila Kasperska, fot. FB
Anielskie Ogrody, Kamila Kasperska, fot. FB

Ogród który jest domową spiżarnią, apteką, drogerią i miejscem wypoczynku, leczenie ogrodem (hortiterapia), ogród bez wysiłku (bez przekopywania, bez podlewania, bez plewienia), dzieci i osoby starsze w ogrodzie, ekologiczna i zdrowa kuchnia, gospodarność, ochrona przyrody – to tematy którymi szczególnie jestem zainteresowana. Moim hobby są hortensje. Uprawiam je w sposób ekologiczny. Pasjonuję się kuchnią z tradycyjnymi przepisami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Mam syndrom „pełnej spiżarni”. Smaki i zapachy kuchni opartej na sezonowości w ogrodzie, przetwory i ciasta domowe – to moje ulubione klimaty - zaznacza Kamila Kasperska.

Gospodyni jest też współzałożycielką Parafialnego Zespołu Ekologicznego w Bytnicy. Organizuje lokalną społeczność i aktywność ekologiczną. W zespole tworzy ogrody społeczne na terenie gminy. Prowadzi też ekologiczny ogród edukacyjny dla dorosłych oraz dzieci ze szkoły i przedszkola.