Informacje o uprawie róż – w tym odpowiedź na pytania, jak postąpić w określonej sytuacji, która stanowi konkretny problem, wreszcie rady, jak eksponować wyhodowane piękno i dobre wzory do naśladowania od tych, którzy je już znaleźli. To wszystko przez dwa dni było dostępne dla gości Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs florystyczny na bukiet okolicznościowy „Róża w maliny wpuszczona” pokazał, że ten królewski kwiat pięknie komponuje się z wieloma innymi roślinami, dodając im uroku i nie tracąc przy tym własnego.

- Rynek Hurtowy Bronisze ufundował nagrody dla uczestników tego konkursu – informuje Joanna Kozłowska, wiceprezes zarządu i dyrektor Biura Promocji i Rozwoju. – Jesteśmy współorganizatorami tej imprezy, a wiele z atrakcji prezentowanego tu asortymentu można znaleźć u nas na co dzień. Zapraszamy do Bronisz osoby chętne do zdobywania wiedzy o różach – a i nie tylko o tych kwiatach, a także wszystkich chętnych do udziału w warsztatach florystycznych.

Zwiedzający podziwiali nagrodzone prace i stawiali pierwsze kroki w dziedzinie komponowania własnych bukietów pod okiem Anny Nizińskiej i Karoliny Ładyżyńskiej - mistrzyń florystyki i międzynarodowych sędzi florystycznych.

Spacer po ogrodowej kolekcji róż uzupełniał pokaz prac wykonanych przez studentów Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.

W zakamarkach Ogrodu Botanicznego zaskakiwały przestrzenne prace „Roślinne Przeobrażenia”, powstałe z materiałów organicznych.

- Podarowaliśmy Ogrodowi Botanicznemu pięknie pachnącą różę GHITA RENAISSANCE (tzw. Róża renesansowa). Róże z tej grupy nawiązują wyglądem do starych "romantycznych" róż   - mówi Anna Kaszewiak, ekspert Rynku Hurtowego Bronisze. – Teraz można będzie podziwiać ją na stałe w Ogrodzie Botanicznym.