Rada Programowa konkursu „Sposób na sukces” zastanawia się nad umożliwieniem laureatom powtórnego udziału w konkursie.

- Laureaci i wyróżnieni w naszym konkursie często udoskonalają swoją działalność, zdarza się też, że podejmują kolejne inicjatywy – równie ważne, jak te sprzed często wielu lat, kiedy dopiero zaczynali swoją działalność – mówi Bożenna Łęcka, od początku konkursu zajmująca się jego prowadzeniem. Jak dodaje, laureatów konkursu jest bardzo wielu, rozszerzenie formuły o możliwość powtórnego nagradzania laureatów kontynuujących działalność oznaczałoby jednak znaczne rozbudowanie konkursu. – Rozszerzenie formuły konkursu wymaga opracowania dodatkowych kryteriów, a to musi potrwać.

Obecnie do konkursu organizowanego przez CDR w Brwinowie można zgłaszać nowe inicjatywy, podjęte w roku poprzedzającym zgłoszenie i w pierwszym półroczu roku zgłoszenia – w obecnym roku przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 16 października.

Konkurs prowadzony siedemnasty rok pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej cieszy się dużym uznaniem.

Laureaci z lat poprzednich potwierdzają, że zdobyte w nim laury pomogły im w prowadzonej działalności.

- Zwrócono na nas uwagę, to na początku było dużo – mówi Wojciech Węgrzynowski, który w VIII edycji konkursu odebrał nagrodę za "Dinopark – park jurajsko-botaniczny". – Dziś mamy wielu naśladowców: powstało już ponad trzydzieści parków rozrywki. To nas dopinguje do rozwijania działalności i jej urozmaicania. Dziś pokazujemy nie tylko dinozaury, ale „Bajkową Ścieżkę”, pozwalamy spotkać się z Mikołajem, można też szukać zdobyczy w „Gorączce Złota” lub jako „Mały Paleontolog”.

Również Grażyna Wiatr, laureatka nagrody z XII edycji za tłocznię soków z owoców i warzyw „Wiatrowy Sad”, wciąż rozwija swoją działalność.

- Nasze soki są w 100 procentach sokami – mówi. – Staram się wciąż wzbogacać ofertę, łącząc owoce, warzywa i zioła.

Grażyna Wiatr zwraca uwagę, że każdy nowy produkt wprowadzany na rynek to konieczność dodatkowych badań i potwierdzania jakości.

Do konkursu stają jednak nie tylko indywidualne osoby, ale i gminy.

- Laureat czuje się coraz lepiej. Cały czas się rozwijamy – zapewnia Piotr Majer, wiceburmistrz Uniejowa, gminy nagrodzonej w XIII edycji konkursu za uruchomienie term. – Chcemy rozbudowywać termy, to był dobry początek dla naszych term, dla naszej gminy – a przed nami to, co jest najlepsze. To był tylko mały krok, zrobimy kolejne i myślę, że to miasto i gmina będą zupełnie inaczej wyglądały.

Planowana jest rozbudowa basenów z wodą solankową termalną – z 1500 metrów do 3000. Mają powstać całoroczne tężnie, planowana jest rozbudowa hotelu mieszczącego się w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich.

Wspólnym sukcesem organizatorów i uczestników konkursu jest zatem sposób na taką promocję przedsięwzięć, aby sukces nie był krótkotrwały i przemijający, ale dawał impuls do kolejnych pomysłów i działań. A czy zaowocuje to rozbudowaniem konkursu? Jeśli nawet tak się nie stanie, to w niczym nie zmienia to faktu, że laureaci i wyróżnieni w dotychczasowych edycjach potwierdzają, że sposób na sukces jest ich.