Komisja Europejska ogłosiła nabór do misji gospodarczej wysokiego szczebla w Kanadzie, która odwiedzi 1-3 maja 2017 r. Delegacji przewodniczyć będzie komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi Phil Hogan.   

Misja ma zainteresować przedstawicieli branży produkty mlecznej, producentów mleka, serów, wina i napoi alkoholowych, przetworzonych środków spożywczych, a także zboża, owoców i warzyw.Te sektory Komisja Europejska uznaje za strategiczne dla współpracy handlowej Unii Europejskiej i Kanady.

Program zapowiada się rozrywkowo, organizatorzy zaplanowali spotkania z kanadyjskim biznesem, seminaria i konferencje prasowe. Ponieważ Unia Europejska  jest gościem honorowym targów SIAL Kanada 2017 w Toronto, uczestnicy misji wraz z komisarzem Hoganem wezmą udział w inauguracji imprezy, a także w uroczystym otwarciu pawilonu europejskiego w dniu 2 maja 2017 r.

Prawdopodobnie ze względu na komisarza organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania ze strony europejskich producentów żywności. Dlatego w misji może wziąć udział po jednym przedstawicielu danej firmy czy organizacji producentów. Pozostali, jak poinformowano, mogą towarzyszyć delegacji, ale Komisja Europejska nie może zagwarantować, że wezmą udział w zaplanowanych wydarzeniach. Trudno zresztą byłoby chyba zabronić firmom wykupienia biletu i hoteli – Unia nie pokrywa kosztów podróży i zakwaterowania. Osoby zainteresowane zaproszeniem muszą do 20 lutego zgłosić się za pośrednictwem formularza na stronie Komisji.