Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Na rynku tuczników stagnacja lub spadek cen

Autor:

Dodano:

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły na krajowym rynku albo niewielkie obniżki, albo stabilizację cen. Niestety stabilizacja ta ma miejsce na bardzo niskim poziomie.

Ostatnie dwa tygodnie nie przyniosły dużych zmian na rynku wieprzowiny. Jak wynika z naszej redakcyjnej sondy, ceny półtusz w klasie E w tym czasie praktycznie się nie zmieniły. Z kolei w przypadku cen żywca wieprzowego odnotowaliśmy pewne obniżki.

Według danych pozyskanych przez naszą redakcję, za półtusze wieprzowe w klasie E krajowe skupy płacą przeciętnie 5,43 zł netto, czyli dokładnie tyle samo co przed dwoma tygodniami. Ceny świń w wbc wahają się w granicach 5,15 - 5,70 zł netto za kilogram półtuszy w klasie E.

Spadek cen odnotowano natomiast w przypadku żywca wieprzowego. Stawki za tuczniki w wadze żywej wynoszą obecnie średnio 4,20 zł netto czyli o 15 groszy mniej niż dwa tygodnie temu. Ceny wahają się w granicach 3,80 - 4,60 zł netto za kilogram.

Warto nadmienić że obecnie odnotowywane stawki - zarówno w przypadku żywca, jak i półtusz w klasie E są najniższe od marca ubiegłego roku.

×