Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

24 ciągniki STEYR Kompakt trafiły do szkół na Węgrzech

Autor:

Dodano:

System nauczania przyszłych rolników musi się opierać na nowoczesnych technologiach i najnowocześniejszym parku maszynowym. Z takiego założenia wyszło węgierskie Ministerstwo Rolnictwa, rozpisując przetarg na dostarczenie do szkół rolniczych nowych ciągników rolniczych.

Całość transakcji została sfinansowana ze środków UE i miała na celu odnowienie parku maszyn używanych do szkolenia przyszłych rolników. W ten sposób 24 ciągniki Steyr Kompakt 4085 trafiły do 18 węgierskich szkół rolniczych i placówek dydaktycznych.

Ciągniki zostały specjalnie przygotowane do celów dydaktycznych i posiadają pełnowymiarowe siedzenie instruktora wraz z dodatkowymi pedałami hamulca i sprzęgła. Obowiązkowym wyposażeniem są także dodatkowe lusterka, a także pełen pakiet systemów naprowadzania GPS oraz skrzynie biegów Powershift i EHR podnośnika.

Ciągniki Steyr Kompakt 4085 posłużą do podniesienia wiedzy praktycznej z dziedziny obsługi nowoczesnych technologii i rolnictwa precyzyjnego, a także jako sprzęt do nauczania i egzaminowania uczniów na prawo jazdy.

×