Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

NWwR Online: Nielegalne środki ochrony roślin

Autor:

Dodano:

O tym jak rozpoznać fałszywy środek ochrony roślin, na co rolnik powinien być wyczulony? Gdzie zwrócić się o pomoc? Jakie rozwiązania proponują firmy, żeby wspomóc rolników w ochronie upraw przy ograniczającej się puli substancji czynnych? Dowiemy się z rozmowy z Michałem Ciszakiem, prezesem PROCAM Polska.

Już 28 i 29 października odbędzie się transmisja „Narodowych Wyzwań w Rolnictwie Online”. W części agrotechnicznej o godz. 13.55 będzie miała miejsce rozmowa z Michałem Ciszakiem, prezesem firmy PROCAM Polska, właśnie na temat fałszywych pestycydów.

Niestety ten rynek mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa kwitnie w najlepsze. W tym roku, na łamach naszego portalu farmer.pl, informowaliśmy o udaremnionych planach przemytu podróbek, np. w czerwcu przez Polską granicę chciano przewieźć 70 t nielegalnych środków ochrony roślin.

Skala problemu niestety się nie zmniejsza, w zależności od źródła i kraju ocenia się, że stanowi w krajach Unii Europejskiej 10-15 proc. Problem istnieje, co zagraża zarówno zdrowiu roślin, jak i konsumentów, ale też rolników, którzy wykonują oprysk.

To nie jedyna część „NWwR Online”, w której wezmą udział przedstawiciele PROCAM Polska. Zapraszamy też na prezentację dr inż. Dariusza Wyczlinga „PROCAM – ochrona roślin w nowej rzeczywistości”, a także debaty: „Trafić w punkt. Jak nie popełnić błędu na etapie wyznaczenia optymalnego terminu zabiegu ochrony roślin?” i „Wybór gatunku i odmiany a nawożenie”.


Zapraszamy.

Rejestracja na Narodowe Wyzwania w Rolnictwie OnLine.

 

×