Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Policja zatrzymała 29-letniego podpalacza słomy

Autor:

Dodano:

Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca powiatu mławskiego, podejrzanego o podpalenie 150 bel słomy w miejscowości Krzywonoś. Ukrywał się. Był pod wpływem alkoholu. Podczas zatrzymania mówił, że co jakiś czas lubi coś podpalić. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, zgłoszenie o pożarze na terenie miejscowości Krzywonoś w gminie Szydłowo, gdzie płonęło 150 bel słomy, wpłynęło w poniedziałek po południu - podejrzany o podpalenie został zatrzymany jeszcze w trakcie akcji gaśniczej.

- Policjanci odnaleźli go w opuszczonym budynku, oddalonym o kilka kilometrów od miejsca pożaru. Mężczyzna ukrywał się w jednym z pomieszczeń. To 29-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. W momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że co jakiś czas lubi coś podpalić - przekazała Pawłowska. Podkreśliła, iż zatrzymanemu, który został osadzony w policyjnym areszcie, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeczniczka mławskiej policji dodała, iż pożar w miejscowości Krzywonoś gasiło kilka zastępów straży pożarnej.

×