Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

MRiRW: spotkanie Narodowej Rady ds. Hodowli Koni

Autor:

Dodano:

Rozpoczynają się prace nad planem rozwoju hodowli koni oraz stworzeniem kompleksowego raportu o stanie hodowli wszystkich ras koni w naszym kraju. W czwartek odbyło się zdalne spotkanie Narodowej Rady ds. Hodowli Koni, w którym uczestniczył minister Grzegorz Puda - poinformował resort rolnictwa.

Jak wyjaśniono, w trakcie obrad Rady ustalono szczegółowy zakres prac powołanych zespołów roboczych. Ich efektem będzie raport o stanie hodowli oraz plan rozwoju. Członkowie Rady zwracali uwagę na szczególną rolę hodowcy w procesie hodowlanym w spółkach nadzorowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Rada podkreśliła konieczność wsparcia przez państwo hodowli, w szczególności w procesie pozyskania dostępu do zasobów genetycznych jak i promocji rodzimej hodowli. Uczestnicy spotkania poprosili ministra o pomoc w zakresie możliwości uzyskania dopłat do hodowli koni w Polsce.

Podczas spotkania ministrowi rolnictwa Grzegorzowi Pudzie towarzyszyli: pełnomocnik MRiRW do spraw hodowli koni Tomasz Chalimoniuk oraz członek zarządu Totalizatora Sportowego Bogdan Pukowiec.

Inauguracyjne posiedzenie Narodowej Rady do spraw Hodowli Koni powołanej przy Polskim Klubie Wyścigów Konnych odbyło się w sierpniu br. W skład Rady weszli przedstawiciele hodowców prywatnych, stadnin państwowych oraz szeroko rozumianej branży "przemysłu końskiego" - w sumie 25 osób. 

×