Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Uciekał skradzionym ciągnikiem, zderzył się z trzema pojazdami

Autor:

Dodano:

Policjanci zatrzymali 44-latka, który podejrzany jest o kradzież ciągnika rolniczego - powiedział w poniedziałek rzecznik Komendy Powiatowej Policji nadkom. Jarosław Sawicki. Dodał, że mężczyzna uciekając przed policją doprowadził do kolizji z trzema pojazdami.

Jak poinformował rzecznik piaseczyńskiej policji, do zdarzenia doszło w sobotę w Konstancinie-Jeziornie (Mazowieckie). - Na ulicy Bielawskiej został skradziony ciągnik rolniczy. Sprawca wykorzystał fakt, że kluczyki znajdowały się w stacyjce pojazdu - tłumaczył policjant.

Wskazał, że sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie, którzy sprawdzili monitoring miejski, oraz rozpoczęli własne poszukiwania.

- Podczas tych działań, kierownik rewiru dzielnicowych jadąc radiowozem, zauważył poszukiwany ciągnik na jednej z ulic - podał.

- Na nic zdało się użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący ciągnikiem mężczyzna myślał, że zdoła zbiec. Jednak w jego zatrzymaniu skutecznie pomogli inni kierowcy blokując mu przejazd. Uciekając doprowadził do kolizji z trzema pojazdami - przekazał.

Zaznaczył, że 44-latek został zatrzymany. - Odpowie on zarówno za dokonanie kradzieży ciągnika, spowodowanie kolizji drogowych, jak również za jazdę bez uprawnień, gdyż ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - powiedział policjant dodając, że w chwili zatrzymania 44-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Poinformował również, że w poniedziałek będą przeprowadzone dalsze czynności w tej sprawie.

×