Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sondaż dla wPolityce: ZP - 32 proc.; Polska 2050 i KO - po 21 proc.

Autor:

Dodano:

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32 proc. badanych deklarujących udział w głosowaniu, a na Polskę 2050 i Koalicję Obywatelską po 21 proc. Do Sejmu weszłyby też Lewica i Konfederacja - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym jest Polska2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia; chęć głosowania na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni wyraziło 21 proc. badanych. Taki sam odsetek ankietowanych udzielił poparcia Koalicji Obywatelskiej.

Lewica mogłaby liczyć na 10 proc. głosów, a Konfederacja na 9 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłaby Koalicja Polska PSL-Kukiz'15, na którą zagłosowałoby 4 proc. ankietowanych. 3 proc. badanych wybrałoby inne ugrupowanie.

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 33 proc. badanych, a na KO - 26 proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica z poparciem 13 proc. Na Konfederację zagłosowałoby 10 proc. badanych, a na Koalicję Polską PSL-Kukiz'15 - 5 proc. W tym wariancie 13 proc. badanych wskazało odpowiedź "inne ugrupowanie".

Według sondażu deklarowana frekwencja wynosi 65 proc. (45 badanych zdecydowanie zadeklarowało udział w wyborach, a 20 proc. raczej poszłoby do urn).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1058 osób w dniach od 20 do 23 listopada 2020 roku.

×