Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Czy zabraknie ciągników Belarus?

Autor:

Dodano:

Od kilku miesięcy media donoszą o poważnych niepokojach na Białorusi. Fala strajków obejmuje także duże fabryki, w tym mińskie zakłady produkcji ciągników rolniczych MTZ Belarus. Co z dostawami ciągników do dealerów?

Ciągniki marki Belarus cieszą się powodzeniem w Polsce od wielu lat. Ich sprzedaż przez pierwsze trzy kwartały 2020 r. wynosiła prawie 800 szt, co na tle konkurencji jest bardzo dobrym wynikiem. Czy jednak masowe protesty w Mińsku, w tym w zakładach MTZ, mogą zachwiać stabilną produkcją ciągników i ich regularnymi dostawami do naszego kraju? 

O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy przedstawiciela importera MTZ Belarus Traktor Sp. z o.o. w Sokółce - Patrycję Beczyńską, specjalistę ds. reklamy i marketingu.

Farmer: Jak obecna sytuacja polityczna i protesty na Białorusi wpływają na ciągłość produkcji ciągników w mińskich zakładach MTZ Belarus?

Patrycja Beczyńska: Doskonale rozumiemy powagę obecnych wydarzeń u naszych sąsiadów, ale jesteśmy też pewni, że naród białoruski jest odpowiedzialny. Ich poglądy polityczne, mimo iż Mińska Fabryka Traktorów jest firmą państwową, nie wpływają na ciągłość produkcji ciągników Belarus. W fabryce zatrudnionych jest 17 tys. ludzi, każdy z nich ma świadomość, że od pracy całej fabryki zależy to, czy rolnicy z całego świata otrzymają „swój” ciągnik.

Czy polscy dealerzy marki MTZ Belarus są obecnie zaopatrywani na bieżąco czy są opóźnienia w dostawach ciągników?

Jako główny importer ciągników Belarus w Polsce na jednym z pierwszych miejsc stawiamy dbałość o dostępność produktów na polskim rynku, dlatego też stale się staramy, aby dostawy odbywały się płynnie i na czas, aby nasz magazyn i plac były pełne, a my spokojni, że nie zabraknie produktów w przypadku nagłego kryzysu. Tak samo rzecz się ma z czasem realizacji zamówień, nie ulega on wydłużeniu, ciągnik rolniczy wydawany jest klientowi „od ręki”. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że klient nie może sobie pozwolić na długi czas oczekiwania na maszynę. Natura rządzi się swoimi prawami i nie czeka. Prace polowe nie mogą zostać opóźnione czy przełożone, czasu nie zatrzymamy, a zadowolenie naszych klientów jest dla nas bardzo cenne.

Czy pandemia Covid-19 ma wpływ na poziom sprzedaży ciągników MTZ Belarus w naszym kraju?

Pandemia koronawirusa nie ominęła ani naszej branży, ani naszej firmy, podobnie jak wielu innych. Początki były trudne, jednakże wraz z upływem czasu wszyscy staramy się z tym żyć. Mimo braku możliwości zorganizowania np. pokazów polowych, jak i uczestnictwa w targach celem zaprezentowania ciągników rolniczych Belarus, mamy kontakt z klientami, prezentujemy im modele ciągników online, przyjmujemy ich w swojej siedzibie, spotykają się też z naszymi dealerami w całym kraju. Jesteśmy otwarci na taki kontakt, jakiego życzy sobie druga strona.

Zobacz aktualną ofertę części i maszyn Belarus na gieldarolna.pl

×