Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 15 i 16 grudnia

Autor:

Dodano:

Południowo-wschodnia i wschodnia Polska są w zasięgu klina wyżu znad Rosji. Pozostały obszar kraju jest na skraju niżu znad Atlantyku, a nad północny zachód nasunie się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu stopniowo napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Przed południem i ponownie wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na wschodzie, południu i w centrum. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie i miejscami na południu do 3 st. C, 4 st. C w centrum i 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północy, południowym zachodzie i w górach porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Beskidach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie i południu. Miejscami opady deszczu, postępujące z północnego zachodu do centrum kraju. Na wschodzie i północnym wschodzie możliwe opady drobnego śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź. Lokalnie na wschodzie i południowym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. C, -1 st. C na południowym wschodzie i wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 4 st. C na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz miejscami w górach i obszarach podgórskich okresami porywisty, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie duże, początkowo na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu lub mżawki. Na północnym zachodzie i początkowo na południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do300 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C, 2 st. C na wschodzie i miejscami na południu, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na zachodzie i północnym zachodzie oraz 8 st. C lokalnie nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Wieczorem na zachodzie wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Silne zamglenie, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna około 1 st. C. Wiatr słaby, południowy. W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na południowo-zachodni. 

×