Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rolnicy sprzątnęli obornik, droga w Bratianie przejezdna

Autor:

Dodano:

Rolnicy zakończyli blokadę drogi krajowej nr 15 w Bratianie, z szosy sprzątnięto obornik, ciągniki powoli rozjeżdżają się - poinformowała policja.

W środę rolnicy z AGROunii blokowali drogę krajową nr 15 w miejscowości Bratian pod Nowym Miastem Lubawskim. Na jezdni ułożono tam brony i baloty słomy, wysypano obornik, a na nim umieszczono taczkę z kukłą o twarzy Jarosława Kaczyńskiego. Rolnicy wychodzili na drogę i czasowo wstrzymywali ruch.

- Rolnicy uprzątnęli obornik, baloty i brony, powoli rozjeżdżają się ciągniki rolnicze. Ruch odbywa się płynnie - poinformowała oficer prasowa policji w Nowym Mieście Lubawskim Ludmiła Mroczkowska.

Policjantka dodała, że uczestnicy protestu zostali wylegitymowani, a policja będzie teraz prowadzić postępowanie wyjaśniające dotyczące blokady drogi.

"Zabawa się skończyła. Dalej tego ucisku nie wytrzymamy. AGROunia Warmia i Mazury dziś na drodze. Nie chcą rozmawiać, ignorują problemy wiec działamy dalej" - napisali przedstawiciele AGROunii w mediach społecznościowych, gdzie zamieścili zdjęcia z protestu.

×