Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 26 i 27 grudnia

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, Europa środkowa, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia są w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu pozostaje pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Włoch i zachodniej Rosji. Z niżami tymi związane są strefy frontów atmosferycznych.

Nad Polską rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, na północy i wschodzie przejściowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 2 st. C nad morzem, w kotlinach górskich od -4 st. C do -1 st. C, a nad morzem około 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, a w Tatrach oraz wieczorem miejscami na północy kraju do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko lokalnie początkowo duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo na północnym wschodzie oraz krańcach południowo-wschodnich możliwe słabe opady śniegu, a na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6 st. C,-5 st. C na południu, około -2 st. C w centrum, do 0 st. C, 1 st. C na północnym zachodzie i nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat od -10 st. C do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, na krańcach północnych w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, a w Tatrach do 60 km/h, może powodować zamiecie śnieżne.

W niedzielę na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie i Przedgórzu Sudeckim do 3 st. C na zachodzie, w centrum i nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, na obszarach podgórskich i na północy w porywach do 65 km/h, przeważnie południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, możliwe zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a wieczorem z rozpogodzeniami. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna -2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na południowy.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy.

×