Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

W piątek rekomendacje dla dyrektorów szkół o powrocie do nich dzieci z klas I-III

Autor:

Dodano:

Jutro będziemy ostatecznie decydować na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jakie wydajemy rekomendacje dla dyrektorów szkół i kiedy myślimy o powrocie dzieci z klas I-III do szkół – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Resort edukacji i nauki poinformował, że w czwartek minister Przemysław Czarnek wraz z członkami kierownictwa resortu wziął udział w serii spotkań dotyczących przygotowań do ewentualnego powrotu uczniów klas I-III do szkół, zależnie od sytuacji epidemicznej, a także procesu testowania nauczycieli.

Czarnek zwrócił uwagę na to, że w czwartek nastąpił wzrost zachorowań - ponad. 12 tys. nowych potwierdzonych przypadków.

- Więc nie mówimy o stabilnej sytuacji, dlatego musimy mieć na to wzgląd. I dlatego jutrzejsze dane dotyczące zachorowań będą również decydowały o tym, jakie będą te warunkowe rekomendacje dla dyrektorów szkół - zaznaczył.

Czarnek dodał, że w czwartek odbył serię spotkań m.in. ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi i z kuratorami oświaty.

×