Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

PIM: Zmiana obostrzeń na korzyść branży rolno-spożywczej

Autor:

Dodano:

Ograniczenia w zakresie korzystania z hoteli w ramach przejazdów służbowych stanowiły znaczny problem dla branży rolno-spożywczej ze względu na utrudniony serwis maszyn i urządzeń wykorzystywanych w branży, jednak dzięki interwencji Polskiej Izby Mleka udało się go rozwiązać.

Jak informowaliśmy pod koniec minionego roku Polska Izba Mleka skierowała pismo do Prezesa Rady Ministrów zawierające wniosek o włączenie do grona osób mogących korzystać ze służbowego pobytu w hotelach, pracowników serwisujących maszyny i urządzenia przetwórstwa rolno-spożywczego, ze szczególnym uwzględnieniem sektora mleczarskiego.

Działanie to przyniosło oczekiwany rezultat i lista grup zawodowych uprawnionych do korzystania z hoteli została rozszerzona. Jak informuje PIM, po licznych interwencjach dyrektor Polskiej Izby Mleka, Agnieszki Maliszewskiej, osoby świadczące usługi przeglądu, konserwacji lub naprawy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w zakładach przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych, w związku z wykonywaniem, poza miejscem stałego zamieszkania, zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z tymi usługami mogą korzystać z hoteli.

– Cieszę, się, iż nasz wniosek został przyjęty.  Włączenie serwisantów do grona osób mogących korzystać z hoteli to bardzo ważna sprawa, gdyż utrzymanie ciągłości pracy linii produkcyjnych w mleczarstwie ma kluczowe znaczenie – stwierdziła Agnieszka Maliszewska.

×