Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sapiński: Od ministra rolnictwa oczekujemy maksymalnej promocji mleczarstwa na świecie

Autor:

Dodano:

Jako Mlekovita eksportujemy do 167 krajów na świecie. Od ministra rolnictwa oczekujemy maksymalnej promocji polskiego mleczarstwa na arenie międzynarodowej, jak powiedział Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity, podczas konferencji online zorganizowanej przez Polską Izbę Mleka pt. Ocena skutków strategii od Pola do Stołu dla sektora mleczarskiego.

Jak zaznaczył Dariusz Sapiński, minister Puda jest dobrze zorientowany w problemach polskiego mleczarstwa, które jest wizytówką polskiego przemysłu spożywczego na całym świecie.

– Przez ostatnie lata zbudowaliśmy markę, która jest praktycznie na całym świecie gwarancją najwyższej jakości. Jako Mlekovita eksportujemy do 167 krajów na świecie, więc od ministra rolnictwa oczekujemy maksymalnej promocji polskiego mleczarstwa na arenie międzynarodowej – stwierdził Sapiński. – Cieszę się, że minister pozytywnie wypowiada się o spółdzielczości. Spółdzielczy charakter organizacyjny nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów nie tylko w kraju, ale i za granicą – dodał.

Zaznaczył, że choć mleczarstwo to silne i prężne firmy, nadal jeszcze wiele można zrobić. Dlatego życzył ministrowi sukcesów i zapewnił wsparcie dla jego działań.

Zwrócił również uwagę na kwestię barwników do serów i poprosił ministra o uporządkowanie tej kwestii.

– Wiele firm i sieci zamawia sery barwione. Uważam, że barwa serów powinna być zależna tylko od użytego mleka – jak podkreślił.  

Na zakończenie zaprosił ministra Pudę od zwiedzenia zakładów Mlekovity.

Chcesz sprzedać bądź kupić bydło mleczne? Zostaw ogłoszenie na gieldarona.pl!

×