Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 25 i 26 stycznia

Autor:

Dodano:

Polska będzie na skraju niżu znad Ukrainy, a na krańcach wschodnich zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże z opadami na wschodzie deszczu i śniegu, na pozostałym obszarze na ogół śniegu, tylko na wybrzeżu miejscami deszczu ze śniegiem. Na wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na wschodzie i południu oraz od 15 mm do 20 mm na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm na wschodzie oraz o 10 cm do 20 cm na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite i duże z opadami na północnym wschodzie deszczu i śniegu, na pozostałym obszarze na ogół śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na wschodzie opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na północnym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm na Mazurach i w Karpatach oraz o 5 cm do 15 cm na północnym wschodzie. Temperatura minimalna od -3 st. C do 1 st. C, w rejonach podgórskich od -6 st. C do -4 st. C. Spadek temperatury poniżej 0 st. C będzie powodował miejscami zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany, na wschodzie także dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z opadami śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm na północnym wschodzie oraz o 10 cm do 15 cm na Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna od -2 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od -5 st. C do -3 st. C. Wiatr umiarkowany, na północy także dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na północnym wschodzie wiatr w porywach do 75 km/h, w górach do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu opady śniegu, przejściowo opady deszczu ze śniegiem. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do około 3-5 cm. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Możliwy przyrost pokrywy śnieżne o około 3 cm. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wiatr może powodować zawieje śnieżne. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 1-3 cm. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie zachodni. Wiatr okresami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. 

×