Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IMGW: intensywne opady śniegu na wschodzie kraju

Autor:

Dodano:

Intensywne opady śniegu występują cały czas na wschodzie kraju. Najsilniej pada na Podlasiu – powiedziała synoptyczka IMGW Edyta Socha. Dodatkowo na tym terenie wieje. Dlatego już wieczorem spodziewać się można zawiei i zamieci śnieżnych na tym obszarze.

- Najsilniejsze opady występują na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Na szczęście strefa opadów przesuwa się zgodnie z planem na północ - przekazała w poniedziałek po południu synoptyczka. Jak dodała, najsilniej w tym momencie pada na Podlasiu, aczkolwiek w całym pasie wschodnim opady śniegu są intensywne.

Taka pogoda utrzyma się w poniedziałek wieczorem, a także na pewno w nocy z poniedziałku na wtorek. Mieszkańcy wschodu kraju muszą liczyć się z tym, że będzie ślisko i będzie ograniczona widoczność. - Intensywnym opadom śniegu towarzyszyć będzie znaczne ograniczenie widzialności - niekiedy do kilkuset metrów - wyjaśniła synoptyczka.

Wieje tam też wiatr. - W porywach wiatr będzie osiągał 65 km/h. Przy takiej ilości śniegu, będzie powodował, że wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne - powiedziała synoptyk.

Ponadto tam, gdzie spadało dużo śniegu, który zdążył jednak już trochę stopnieć w ciągu dnia (było około 1 st. C) - w nocy przy minusowej temperaturze, będą oblodzenia. I na to na drogach muszą szczególnie uważać kierowcy.

×