Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 27 i 28 stycznia

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia i centralna Europa jest pod wpływem słabego, rozległego wyżu znad północno-wschodniego Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Polska jest w zasięgu wspomnianego niżu. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -2 st. C, -1 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w centrum i na południu miejscami rozpogodzenia. Głównie na krańcach wschodnich, zachodzie i północy kraju wystąpią opady śniegu, na północy okresami o umiarkowanym natężeniu. W drugiej połowie nocy na zachodzie miejscami opady deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy deszcz marznący, powodujący gołoledź. Na Podkarpaciu oraz Pomorzu Zachodnim przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm. Na wschodzie i południu miejscami wystąpi mgła, lokalnie osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -5 st. C do -1 st. C, w obszarze podgórskim Karpat od -9 st. C do -6 st. C, lokalnie w dolinach górskich Małopolski około -16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy na zachodzie porywisty, południowo-zachodni i południowy, a na wschodzie kraju zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy do 70 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na wschodzie mogą utrzymywać się silne zamglenia. Opady śniegu, na zachodzie kraju także deszczu ze śniegiem. Na północy opady okresami o umiarkowanym natężeniu; prognozowana wysokość opadu na Pomorzu do 15 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm na północy kraju oraz lokalnie na południu Śląska; do 10 cm na Pomorzu. Temperatura maksymalna od -2 st. C na południowym wschodzie kraju do 0 st. C, 2 st. C na pozostałym obszarze; chłodniej na Podhalu, około -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 70 km/h, z kierunków zachodnich, miejscami powodować będzie zawieje lub zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, pod wieczór słabnący, początkowo porywisty, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, po północy skręcający na południowo-zachodni i południowy. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże, do południa możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. 

×