Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sondaż: Zjednoczona Prawica - 34 proc., Koalicja Obywatelska - 23 proc., Lewica - 12 proc.

Autor:

Dodano:

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 34 proc. badanych, Koalicja Obywatelska - 23 proc., a Lewica - 12 proc. - wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Gdyby w badaniu uwzględnić ugrupowanie Szymona Hołowni, to wyprzedziłoby ono KO z wynikiem 27-proc.

W badaniu zadano pytania, na które ugrupowanie polityczne oddaliby swój głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę.

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 34 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Koalicja Obywatelska uzyskała 23 proc. wskazań, co - jak podaje portal - oznacza spadek o 3 pkt proc.

Poparcie dla Lewicy zadeklarowało 12 proc. badanych (bez zmian), dla Konfederacji 9 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Kukiz'15 bez zmian może liczyć na poparcie 4 proc. ankietowanych. PSL popiera 2 proc. badanych, co - podkreśla portal - oznacza spadek o 3 pkt proc.

16 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "inne ugrupowanie".

Z kolei w scenariuszu zakładającym udział partii Szymona Hołowni Polska 2050, Zjednoczona Prawica zachowuje prowadzenie z wynikiem 31 proc. (wzrost o 2 pkt proc.). Na drugim miejscu znalazła się partia Hołowni z wynikiem 27 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). Chęć głosowania na KO wyraziło 17 proc. badanych (spadek o 4 pkt proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się z takim samym wynikiem - po 9 proc. - Konfederacja i Lewica, a dalej Kukiz'15 - 3 proc. i PSL - 2 proc.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 66 proc. badanych, do urn wyborczych nie zamierza wybrać się 23 proc., a 11 proc. badanych jest niezdecydowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1074 osób w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2021 roku. 

×