Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

John Deere nie będzie uczestniczył w targach Agritechnica 2021

Autor:

Dodano:

"John Deere wydłuża swoją nieobecność na targach i ogłasza, że nie weźmie udziału w targach Agritechnica w niemieckim Hannowerze" - to fragment komunikatu amerykańskiego koncernu odnoszący się do planowanych w tym roku listopadowych targów.

John Deere swoją decyzję argumentuje tym, iż była ona konsultowana z wybranymi niemieckimi dealerami John Deere i została podjęta po intensywnych dyskusjach wewnętrznych i przemyśleniach. 

Przedstawiciele firmy zauważają, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 spowodowało ponad 2,2 miliona zgonów na całym świecie, a pomimo licznych środków kontroli, takich jak: ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej, lockdownu i odwołaniu wydarzeń masowych, pandemia nie została jeszcze całkowicie opanowana.

Przyszłość pozostaje niepewna przez pojawianie się nowych mutacji wirusa oraz powolny proces szczepień. W związku z tym, nie można mówić jeszcze o zapewnieniu odpowiedniej ochrony społeczeństwa, a jest to niezbędne do uczestnictwa w międzynarodowych targach.

Zbyt duże ryzyko zachorowania

Alejandro Sáyago, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, podkreślając znaczenie i wagę ochrony zdrowia dla John Deere, mówi:

- Jesteśmy zobowiązani zapewnić bezpieczeństwo wszystkim gościom, zarówno tym z kraju, jak i zza granicy. W obecnych okolicznościach dealerzy i pracownicy nie mogą brać odpowiedzialności za uczestnictwo w takich wydarzeniach, nawet przy zachowaniu najwyższych standardów higieny.

Ponadto w komunikacie firmy czytamy, że wyjątkowa atmosfera targów Agritechnica jest i będzie okazją do prowadzenia dialogu z klientami, prezentacji nowych produktów oraz nawiązywania kontaktów w przemyśle rolniczym. Na skutek obecnych okoliczności i niepewności związanej z COVID-19 John Deere uważa, że warunek bezpieczeństwa wszystkich uczestników nie jest spełniony.

 - Żałujemy tej decyzji, ale możemy już dziś zapewnić wszystkich zainteresowanych, że John Deere zobowiązuje się do wsparcia przyszłych targów rolniczych – komentuje Andreas Jess, dyrektor marketingu regionu 2 John Deere.

John Deere uważa, że w ciągu najbliższych miesięcy najważniejsze będzie opanowanie pandemii. Dlatego też firma przekaże Akademii Medycznej w Hannoverze sumę 250 000 euro na badania nad COVID-19. Dodatkowo 50 000 euro trafi do DLG (Niemieckie Towarzystwo rolnicze, które jest m.in. organizatorem targów Agritechnica) w celu wsparcia młodych rolników.

Pytanie: kto jeszcze i czy w ogóle targi się odbędą?

Rezygnacja potężnego koncernu jakim jest John Deere z udziału w największych targach rolniczych na świecie zastanawia, ilu innych producentów maszyn rolniczych pójdzie podobną drogą.

Biorąc pod uwagę m.in. opóźniający się program szczepień i pojawiające się kolejne szczepy koronawirusa, można się spodziewać że takich firm będzie wiele, a i możliwość organizacji imprez masowych - planowanych choćby na koniec 2021 r. - stoi pod znakiem zapytania.

Póki co, targi Agritechnica są planowane na 14-20 listopada br. 

×