Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 11 i 12 lutego

Autor:

Dodano:

Polska południowo-wschodnia jest na skraju tego niżu, nad resztę kraju sięgnie klin wyżu znad południowej Norwegii. Z północnego wschodu będzie napływało mroźne powietrze pochodzenia arktycznego.

W czwartek w kraju zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia miejscami na północy. Okresami opady śniegu, na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w Bieszczadach oraz o 4 cm do 8 cm na wybrzeżu. Temperatura maksymalna od -12 na Suwalszczyźnie, około -8 st. w centrum, do -2 st. na wybrzeżu zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie także dość silny, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h, na wybrzeżu do 55 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na Mazurach. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm na wybrzeżu. Temperatura minimalna od -18 st. na Suwalszczyźnie, około -13 st. na przeważającym obszarze kraju, do -8 st. na wybrzeżu wschodnim i do -5 st. na wybrzeżu zachodnim. W rejonach podgórskich Karpat spadek temperatury do -22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych z przewagą kierunku północno-zachodniego. W Sudetach i Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, na wybrzeżu do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm miejscami na krańcach południowo-wschodnich i na wybrzeżu. Temperatura maksymalna od -11 st. na Suwalszczyźnie, około -7 st. w centrum i na zachodzie, do -1 st. na wybrzeżu; chłodniej na południowym wschodzie kraju od -16 do -10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, północny i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 70 km/h, na wybrzeżu do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -9 st. Wiatry umiarkowany, okresami porywisty, północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

×