Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Synoptyk IMGW: z powodu marznących opadów noc na zachodzie kraju niebezpieczna dla kierowców

Autor:

Dodano:

W związku z ciepłym frontem, który przechodzi przez Polskę i przynosi m.in. marznące opady deszczu kierowcy muszą uważać na drogach. "Noc na zachodzie kraju dla kierowców może być niebezpieczna" - powiedział we wtorek PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Jak przekazał PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, wieczorem przez Polskę będzie przechodził ciepły front, który w nocy znajdzie się na granicy Pomorza Środkowego i dalej będzie przechodził przez Wielkopolskę i woj. opolskie.

"Niestety będzie powodował, że w zachodniej część kraju będą występować marznące deszcze z powodu ujemnej temperatury przy gruncie. W związku z tym może być to dla kierowców niebezpieczne" - podkreślił Walijewski.

Dodał, że opady będą występować m.in. w Wielkopolsce, w woj. opolskim, czy na Pomorzu.

Temperatura minimalna wyniesie od - 13 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie kraju, od -5 st. do -2 st. Celsjusza w jego centrum oraz od 0 do 1 st. Celsjusza na zachodzie Polski.

"W kolejnych dniach te wartości na zachodzie będą zdecydowanie wyższe. W środę temperatura wyniesie tam około 5 stopni Celsjusza, w centrum będzie wynosić od 0 do 2 stopni Celsjusza, a na wschodzie kraju będzie ujemna, stąd należy spodziewać się dużego kontrast termicznego pomiędzy tymi rejonami Polski" - powiedział rzecznik IMGW. 

×