Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 17 i 18 lutego

Autor:

Dodano:

Polska jest pod wpływem zatoki wspomnianego niżu, w strefie przemieszczającego się z zachodu w głąb kraju frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się wtórny ośrodek niżowy. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko północny wschód pozostaje w chłodnej masie powietrza.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i południu także deszczu; przejściowo opady marznące powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami w centrum, na północy oraz w Karpatach o 8 cm do 11 cm. Przed południem lokalnie na zachodzie i w centrum możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie, 1 st., 2 st. w centrum, do 5 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 55 km/h, z kierunków zmieniających się. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami, a na północy i północnym wschodzie także z rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu, na zachodzie i południu także deszczu ze śniegiem i deszczu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. W centrum i na południu możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Na zachodzie i w centrum miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -18 st. na północnym wschodzie, -7 st, -3 st. w centrum, do 1 st., 2 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na przeważającym obszarze z kierunków północnych i wschodnich, na południowym zachodzie zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek na północnym wschodzie i krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i południowym zachodzie deszczu. Rano na zachodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -11 st. na północnym wschodzie, -3 st., -1 st. w centrum, do 7 st., 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, przeważnie południowo-wschodni i wschodni. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie całkowite z opadami śniegu, chwilami o umiarkowanym natężeniu.Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Temperatura minimalna około-8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe też rozpogodzenia. Temperatura maksymalna około -5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. 

×