Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Massey Ferguson 9S - będzie nowy ciągnik?

Autor:

Dodano:

Jeden z włoskich portali zamieścił wizualizację przedstawiającą ewentualny wygląd największej serii Massey Fergusona, czyli 9S.

Wprawdzie to tylko spekulacja włoskiego portalu tractorum, ale właściciel marki Massey Ferguson, czyli amerykańskie AGCO posiada technologię, aby ewentualnie takie traktory wdrożyć do produkcji seryjnej.

Największy Massey w historii?

Jeśliby taki typoszereg powstał, bazowałby zapewne w dużym stopniu na ciągnikach Fendt 1000 Vario. Miałby szanse zaistnieć o ile oferowany byłby ze skrzyniami powershift typu np. Dyna-7, tak jak w serii 8S, stanowiąc tańszą alternatywę dla Fendta. Wszakże sporo jest też ciągle zwolenników tradycyjnych przekładni.

A ile miałby mocy Massey Ferguson 9S? Seria 1000 Vario Fendt’a startuje od 396 KM i kończy się na 517 KM, czyli 9S mógłby być oferowany w podobnym zakresie. Chociaż mając na uwadze gradację w koncernie AGCO, gdzie Fendt stoi na szczycie piramidy jako ten najszlachetniejszy, to MF 9S koni miałby zapewne nieco mniej.

Jeśliby się tak faktycznie kiedykolwiek stało nie byłby to i tak najmocniejszy Massey w historii. Jugosłowiańskia firma Industrija Mašina i Traktora produkowała bowiem niegdyś na licencji MF model IMT 5500, który miał 517 KM mocy. Była to jednak maszyna przegubowa.

A Wy drodzy czytelnicy myślicie, że tak duże Massey Fergusony przyjęłyby się na rynku?

×