Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Krone OptiMaxx - najnowsze rozwiązania zgniataczy w sieczkarniach

Autor:

Dodano:

OptiMaxx to nowe rozwiązania technologiczne w sieczkarniach Krone oparte na przeciwbieżnie obracających się walcach. Profil ich zębów został w tym rozwiązaniu odchylony o 5 stopni, dzięki czemu obróbka podawanej masy jest bardziej intensywna.

Technologia OptiMaxx zapewnia różną prędkość obrotową zębatych wałków, którą można opcjonalnie regulować w zakresie od 30 do 50 proc. Dzięki temu uzyskujemy intensywniejsze strzępienie masy z najlepszym rozkładem ziarna.

Ponadto w sieczkarniach Krone Big X 680 zastosowano dodatkowo możliwość zamontowania wałków zgniataczy o jeszcze większej średnicy. Większe wałki zgniatające mają średnicę 305 mm w porównaniu do standardowych 205 mm. Dzięki unikalnemu efektowi ścinania uzyskano większą o 11 proc. powierzchnię tarcia podawanej masy i większą o 20 proc. prędkość obrotową w porównaniu z rolkami o średnicy 205 mm. Zapewnia to dokładniejszą obróbkę i wzorową jakość rozdrabniania masy nawet przy dużej przepustowości i długościach cięcia.

Zaprojektowano również nową obudowę ze wzmocnionymi łożyskami. Szczególny nacisk położono na prostotę obsługi i konserwacji, dzięki czemu wymiana łożysk, rolek i kół pasowych nie sprawia większych problemów. Cały system jest szybki w czyszczeniu dzięki dużym przestrzeniom ułatwiającym swobodny dostęp do podzespołów.

Części zamienne do Krone znajdziecie na portalu gieldarolna.pl

×
Array