Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Lubuskie: Fala wezbrania na Odrze przechodzi przez region

Autor:

Dodano:

Przemieszczająca się Odrą fala wzbrania po roztopach w górnej zlewni tej rzeki dotarła do woj. lubuskiego. Na dwóch wodowskazach są przekroczone stany ostrzegawcze. Obecnie nie ma zagrożenia powodzią - poinformował w poniedziałek dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W województwie w poniedziałek Odra nieznacznie przekraczała stany ostrzegawcze na wodowskazach w Cigacicach i Nietkowie. Rzeka nie wykazuje gwałtownych wahnięć swojego poziomu, a w nadchodzących dniach jej poziom ma opadać.

"Przy obecnej sytuacji hydrologicznej nie ma zagrożenia dla ludzi i ich mienia, rzeka jest stale monitorowana. Z analiz hydrologów wynika, że obecnie nie zagraża nam powódź ze strony Odry, a fala wezbrania powinna przejść przez region spokojnie" - powiedział Zieleński.

W związku z podwyższonym stanem Odry, do odwołania wstrzymano kursowanie wszystkich czterech promów rzecznych na jej lubuskim odcinku, tj. w Połęcku, Brodach, Pomorsku i Milsku.

Zagrożenia powodziowego nie ma też ze strony innych dużych rzek w regionie - Warta i Noteć utrzymują się poniżej stanów ostrzegawczych. 

×