Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wieczorem rozpogodzenia jedynie na zachodzie; noc pochmurna i mglista

Autor:

Dodano:

Po południu i wieczorem na zachodzie kraju pojawi się sporo rozpogodzeń. Noc natomiast szykuje się mglista. Gdzieniegdzie spadnie, także niewielka mżawka - poinformowała w poniedziałek PAP Ewa Łapińska, synoptyk z IMGW.

Jak przekazała PAP synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej po południu i wieczorem w centrum, na północy i na wschodzie Polski będzie pochmurno, gdzieniegdzie należy też spodziewać się mgieł. Może też występować mżawka. Rozpogodzi się za to na zachodzie kraju.

Temperatura w kraju będzie wynosić od 2 do 5 stopni Celsjusza. "Do wieczora generalnie będzie pochmurno i ddżysto. Natomiast na zachodzie Polski raczej ładnie i pogodnie" - powiedziała PAP Ewa Łapińska.

Dodała, że w nocy powinniśmy spodziewać się dużej ilości chmur i mgieł w wielu miejscach. "Mogą one pojawić się praktycznie w całym kraju" - podkreśliła Łapińska.

Natomiast w Kotlinach Sudeckich może wystąpić mgła marznąca, delikatnie osadzająca szadź, bo temperatura wyniesie tam około -3 i -4 stopni Celsjusza. "Na przeważającym obszarze Polski będzie pochmurno. Miejscami spadnie też niewielka mżawka" - poinformowała synoptyk.

Temperatura w nocy będzie dość wyrównana, bo termometry pokażą od 0 do 2 stopni Celsjusza. "Jedynie w rejonie Warmii Mazur i na Kaszubach może być ona ujemna i wynieść od -1 do - 2, a w rejonach podgórskich od -7 do -3" - podała synoptyk.

Na północy wiatr będzie słaby i umiarkowany, a chwilami porywisty.

"Mgły mogą się utrzymywać do godz. 10-11 we wtorek, ale w ciągu dnia, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju będzie się rozpogadzało i będą się pojawiały przebłyski słońca" - powiedziała Ewa Łapińska.

×
Array