Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 2 i 3 marca

Autor:

Dodano:

Przeważający obszar Polski jest w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko do północno-wschodnich regionów kraju przybliża się chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i tu możliwy słaby deszcz lub mżawka. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. C do 12 st. C, tylko na wybrzeżu i północnym wschodzie od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach oraz na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na południu kraju i krańcach północno-wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite i duże oraz gdzieniegdzie możliwy słaby deszcz lub mżawka. W całym kraju liczne mgły, lokalnie także marznące lub osadzające szadź i ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -2 st. C do 2 st. C, tylko na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od -4 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W Tatrach wiatr silniejszy i w porywach do 60 km/h.

W środę na południu kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 st. C do 13 st. C, tylko na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim, Mazurach i Podlasiu od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby, gdzieniegdzie umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach i Bieszczady porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwa mżawka. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami mgła, także marznąca, ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni i północny, później zmienny. W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

×
Array